Достапни линкови

logo-print

Путин побара поддршка за неговата претседателска кампања


Рускиот премиер Владимир Путин при неговото обраќање на собирот бо Москва

Рускиот премиер Владимир Путин при неговото обраќање на собирот бо Москва

Рускиот премиер Владимир Путин на собирот на стадионот во центарот на Москва повика на поддршка на неговата кампања за претседателските избори, кои ќе се одржат на 4 март. Путин при неговото обраќање вети дека ќе го спречи надворешното мешање во внатрешната политика на Русија. Тој исто така изрази сигурност дека ќе победи на изборите во како што ја нарече битката за иднината на земјата.
Полицијата соопшти дека на собирот учествувале околу 100 илјади луѓе. Според анкетите Путин е фаворит на изборите и би требало лесно да извојува победа.
XS
SM
MD
LG