Достапни линкови

logo-print

ОН наскоро ќе испратат свој хуманитарен претставник во Сирија


Обединетите нации соопштија дека нивниот хуманитарен претставник Валери Амос наскоро ќе биде испратена во Сирија, за да овозможи безбедносни услови на работниците кои се обидуваат да им помогнат на луѓето да се извлечат од конфликтните зони во земјата.
Во меѓувреме, силите лојални на претседателот Башар Ал Асад продолжуваат со нивните крвопролевања против опозицијата, во кои вчера беа убиени 80 лица, меѓу кои и двајца западни новинари.
XS
SM
MD
LG