Достапни линкови

logo-print

Грчките пратеници повторно за мерките за штедење


Грчките пратеници се подготвуваат денеска да го разгледаат итниот пропис за ревизија на државниот буџет за оваа година, со намалување на расходите за уште 3,2 милијарди евра. Со таа ревизија буџетскиот дефицит меѓутоа е зголемен за 6,7 насто, додека првично се предвидуваше дека дефицитот ќе се задржи на 5,4 проценти. Најновото намалување на буџетските расходи беше утврдено вчера.
XS
SM
MD
LG