Достапни линкови

Расте бројката на загинати на протестите во Авганистан


Протестите во Авганистан

Протестите во Авганистан

Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека најмалку седум лица загинале во судирите меѓу безбедносните сили и демонстрантите, кои протестираат против случајното палење на копии од Куранот во базата на НАТО во Баграм.
Според министерството, полицијата застрелала по еден демонстрант во Кабул, Џалалабад и покраината Логар. Додека другите четири лица загинале за време на протестите во покраината Парван.
XS
SM
MD
LG