Достапни линкови

logo-print

Расте бројката на загинати на протестите во Авганистан


Протестите во Авганистан

Протестите во Авганистан

Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека најмалку седум лица загинале во судирите меѓу безбедносните сили и демонстрантите, кои протестираат против случајното палење на копии од Куранот во базата на НАТО во Баграм.
Според министерството, полицијата застрелала по еден демонстрант во Кабул, Џалалабад и покраината Логар. Додека другите четири лица загинале за време на протестите во покраината Парван.
XS
SM
MD
LG