Достапни линкови

logo-print

Министерот за правда се сретна со амбасадорот на ОБСЕ во Македонија


Амбасадорот на ОБСЕ, Ралф Брет

Амбасадорот на ОБСЕ, Ралф Брет

Министерот за правда Блерим Беџети денеска оставри средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Ралф Брет. На средбата станало збор за досегашната соработка и плановите за оваа година. Беџети го информирал Брет за активностите на министерството, за подобрување на процесот на добивање бесплатна правна помош и измените на истоимениот закон.
Брет истакнал дека и во иднина очекува добра соработка со министерството во некои активности, дури и со забрзано темпо.
XS
SM
MD
LG