Достапни линкови

logo-print

Почит за загинатите во земјотресот во Нов Зеланд


од ланскиот земјотрес

од ланскиот земјотрес

Жителите на Нов Зеланд со двоминутно молчење им оддадоа почит на загинатите во ланскиот земјотрес. Во потресот настрадаа 185 лица во второто по големина населено место во земјата. Околу 20.000 лица, меѓу кои и семејствата на загинатите, присуствуваа на церемонијата во Кристчерч, каде се читаа имињата на сите 185 жртви.
XS
SM
MD
LG