Достапни линкови

logo-print

Нападнат лидерот на Абхазија


Александар Анкваб

Александар Анкваб

Лидерот на грузискиот регион Абхазија преживеа вооружен напад. Руските медиуми јавуваат дека Александар Анкваб бил нападнат во неговиот автомобил на пат кон работа. Двајца телохранители на лидерот се повредени. За сега нема многу дополнителни информации и не се знае дали има осомничени за инцидентот.
XS
SM
MD
LG