Достапни линкови

logo-print

Црвен крст бара прекин на огнот во Сирија за помош на цивилите


Меѓународниот комитет на Црвен крст денеска побара прекин на огнот во Сирија на најмалку два часа за да можат да им помогнат на цивилите. Според комитетот, потребен е итен прекин на насилството во најпогодените места, меѓу кои и градот Хомс.
Активисти соопштија дека најмалку 16 цивили загинале при бомбардирањата од страна на владините сили.
XS
SM
MD
LG