Достапни линкови

logo-print

Карзаи ги повика на директни преговори талибанците


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска ги повика талибанските лидери на директни преговори со властите од земјата. Тој воедно го повика и Пакистан да помогне во преговорите.
Карзаи претходно изјави дека тие секојдневно преку посредници комуницираат со талибанците со цел да се стави крај на конфликтот во земјата.
XS
SM
MD
LG