Достапни линкови

logo-print

Осудени пет мажи за тероризам во Казахстан


Казахстанскиот суд осуди пет мажи за тероризам на пет до тринаесет години казна затвор Обвинетите се прогласени за виновни за воспоставување на илегална вооружена група и за извршување на бомбашкиот напад во предградието Актобе во јули 2011 година.
При нападот загинаа два цивила и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG