Достапни линкови

logo-print

Муслиманското братство незадоволно од властите во Египет


Прославата на Муслиманското братство по првата седница на новиот Парламент на Египет

Прославата на Муслиманското братство по првата седница на новиот Парламент на Египет

Египетското Муслиманско братство упати критики кон воените власти и повика на назначување на нов кабинет на национално единство. Според нивното соопштение, владата не успеала да се справи со економијата и безбедносната криза во земјата. Муслиманското братство кое беше забрането за време на поранешниот претседател Хосни Мубарак сега е една од најголемите партии во Парламентот.
XS
SM
MD
LG