Достапни линкови

logo-print

Русија нема да присуствува на конференцијата за кризата во Сирија


Бомбардирањата на Хомс

Бомбардирањата на Хомс

Руските власти соопштија дека нема да земат учество во меѓународната конференција во Тунис посветена на кризата во Сирија. Според нив, на состанокот ќе бидат поддржани само сириските опозициски партии, без да бидат претставени интересите на властите во Дамаск.
Кинеските власти одбија да соопштат дали ќе присуствуваат на средбата на таканаречените „Пријатели на Сирија“, која ќе се одржи на 24 февруари.
XS
SM
MD
LG