Достапни линкови

logo-print

Извинување поради наводни злоупотреби на Куранот


генерал Џон Ален

генерал Џон Ален

Командантот на меѓународните сили во Авганистан, американскиот генерал Џон Ален се извини во врска со новите наводи дека странски трупи злоупотребиле исламски верски материјали, вклучувајќи го и Коранот. Генерал Ален изјави дека наредил истрага за пријавените инциденти во базата Баграм по што дојде до протести.
XS
SM
MD
LG