Достапни линкови

logo-print

Европратеници во посета на Македонија


Ричард Ховит

Ричард Ховит

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе прими претставници на Европскиот парламент, членови на групата „Пријатели на Македонија“, меѓу кои и Ричард Ховит, Едуард Кукан и Алојз Петерле. Европратениците во текот на денов ќе бидат примени и од претседателот на Собранието Трајко Вељановски и од шефот на дипломатијата Никола Попоски.
XS
SM
MD
LG