Достапни линкови

logo-print

Медведев на средба со руските опозициски лидери


Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска се сретна со опозициските лидери. Тема на разговорите беше промена на условите за пријавување на политичките партии, како и други политички реформи.
Медведев се сретна со претставниците на партиите на кои не им било дозволено да се регистрираат, меѓу кои и организаторите на масовните протести против наводните нерегуларности на декемвриските парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG