Достапни линкови

logo-print

Иран спроведува воени вежби за заштита на нуклеарните постројки


Сателитска снимка на нуклеарната псотројка Нантз

Сателитска снимка на нуклеарната псотројка Нантз

Иранските власти соопштија дека започнале четиридневни воени вежби за поголема заштита на воздушниот простор од напади на нуклеарните постројки.Според нивното соопштение, за вежбите наречени Саролах или одмаздата на господ се обезбедени проектили, анти-авионска артилерија и воени авиони.
XS
SM
MD
LG