Достапни линкови

logo-print

Протести на религиозни групи во Пакистан


Пакистански религиозни групи протестираа во главниот град Исламабад. Демонстрантите извикувале „смрт за Америка“. Протестот го организираше групата наречена Одбрана на Пакистан во која членуваат околу 40 екстремистички групи, а властите на неколку нивни лидери не им дозволиле да присуствуваат.
Еден од учесниците изјавил дека протестите се против американската интервенција во Пакистан.
XS
SM
MD
LG