Достапни линкови

logo-print

Тројца италијански војници загинаа во Авганистан


Италијански војници во Херат

Италијански војници во Херат

Италијанското министерство за одбрана соопшти дека тројца италијански војници во мисијата на НАТО во Авганистан загинале откако нивниот џип се превртел преку мост во река во Херат.
Тие биле во мисија на помош на друга блокирана единица поради лошите временски услови. Досега 47 италијански војници загинаа во Авганистан.
XS
SM
MD
LG