Достапни линкови

logo-print

Иран ги тренира сириските поморски сили


Два ирански воени брода се закотвија во сириското пристаниште Тартоус со цел, како што се јавува, да ги тренираат сириските морнарички сили.
Овој чекор ја зголеми загриженоста на Израел и се совпаѓа со зголемената меѓународна осуда на режимот во Сирија кој насилно се справува со анти владините демонстрации.
XS
SM
MD
LG