Достапни линкови

logo-print

Над 40 починати од студ во Авганистан


Портпаролот на авганистанското министерство за здравство Гулам Саки Каргар изјави дека изјави дека како последица на студот во земјата живото го загубиле 41 лице. Меѓу нив има и неколку деца.
Според Каргар, 24 лица умреле во бегалскиот камп во регионот на Кабул. Властите се обидувале да воспостават мобилни клиники за помош на загрозените.
XS
SM
MD
LG