Достапни линкови

logo-print

Медијаторот Метју Нимиц во Скопје


Метју Нимиц

Метју Нимиц

Специјалниот претставник на генералниот секретар на Обединетите Нации за прашањето за името Метју Нимиц допатува во дводневна посета на Скопје. Најавени се средби со претседателот Ѓорги Иванов и министерот за надворешни работи Никола Попоски.
Пред неговото доаѓање државниот врв имаше координација на која уште еднаш ја потврди позицијата на Македонија дека останува посветена на процесот за надминување на спорот и дека истото го очекува и од Грција.
XS
SM
MD
LG