Достапни линкови

logo-print

Времето облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла во котлините. Во западните делови во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд на пониските места и снег на планините. Утринските температури се движат од минус дванаесет и минус два степени, а дневните од еден до десет степени.
XS
SM
MD
LG