Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат немирите во Сирија


Бомбардирањето на Хомс

Бомбардирањето на Хомс

Насиството во Сирија продолжува и покрај зголемените дипломатски активности. Активисти соопштуваат дека сириските владини сили и натаму се присутни во градот Хомс и го бомбардирале реонот каде се засолнети опозициските членови.
Во меѓувреме Кина соопшти дека го поддржува предлогот на Арпаската лига, кој треба да помогне да се стави крај на насилството во Сирија
XS
SM
MD
LG