Достапни линкови

logo-print

Најмалку 15 лица загинаа при експлозија во полициска академија во Ирак


Припадници на ирачката полиција

Припадници на ирачката полиција

Ирачките власти соопштија дека најамалку 15 лица загинале при експлозија, која се случила додека полициски регрути ја напуштале полициската академија, која се наоѓа во близина на Министерството за внатрешни работи. Според извештаите повредено е 21 лице.
XS
SM
MD
LG