Достапни линкови

logo-print

Египет го отповика амбасадорот од Сирија


Бомбардирањата во Хомс

Бомбардирањата во Хомс

Египетските власти го отповикаа нивниот амбасадор од Сирија, поради немирите во земјата на протестите против режимот на претседателот Башар ал Асад. Одлуката е донесена за време на средбата меѓу египетскиот министер за надворешни работи и амбасадорот во Дамаск.
Министерството соопшти дека амбасадорот ќе остане во Каиро.
XS
SM
MD
LG