Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад на полициската академија во Ирак


Припадници на ирачката полиција

Припадници на ирачката полиција

Ирачките власти соопштија дека осум лица загинале при експлозија, која се случила додека полициски регрути ја напуштале полициската академија, која се наоѓа во близина на Министерството за внатрешни работи. Според извештаите повредено е 21 лице.
XS
SM
MD
LG