Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја се закани дека ќе ја нападне Јужна Кореја


Северна Кореја се закани дека ќе ја нападне Јужна Кореја. Војската на Северна Кореја соопшти дека Јужна Кореја планира да спроведе воени вежби во близина на спорниот дел од границата, што според нив претставува непотребна провокација на која тие ќе возвратат.
Јужна Кореја најчесто врши воени вежби на друга страна на островот.
XS
SM
MD
LG