Достапни линкови

logo-print

Повредени 16 лица при две експлозии во дискотека во Романија


Најмалку 16 лица се повредени во две експлозии во дискотека во северниот романски град Сигету Мармациеј. Во првата експлозија се ранети седум лица, кои се здобиле со тешки изгореници, а при втората експлозија ранети се девет лица, кои пристигнале на местото на инцидентот да ги истражат причините за првата експлозија.
Според романските медиуми меѓу повредените во втората експлозија има тројца полицајци, двајца пожарникари, а останатите се претставници на компанииите, кои доставувале гас и струја.
XS
SM
MD
LG