Достапни линкови

logo-print

Свеченост по повод 20 годишнината на АРМ


Во Домот на Армијата денеска ќе се одржи свеченост по повод презентацијата на Годишната програма за одбележување на Јубилејот „20 години АРМ“. Пригодни обраќања ќе имаат министерот за одбрана Фатмир Бесими и началникот на ГШ на АРМ генерал-мајор Горанчо Котески.
На свеченоста поканети се и министри од Владата, претставници од кабинетот на Претседателот, амбасадорите и воените аташеа акредитирани во Македонија, генералите во АРМ, клучниот персонал во Министерството за одбрана и ГШ на АРМ, командантите на потчинетите команди и единици, истакнати личности од областа на културата и уметноста и други високи гости.
XS
SM
MD
LG