Достапни линкови

logo-print

Воздушен напад врз појасот Газа


Најмалку двајца Палестинци се повредени при израелски воздушен напад на појасот Газа. Израелската војска соопшти дека мета на нападот била локација во која се произведувало оружје во градот Зеитун.
XS
SM
MD
LG