Достапни линкови

logo-print

Либија одбележува една година од востанието против Гадафи


Во Либија денеска се одбележува една година од почетокот на востанието во кое од власт по повеке месечни борби со подршка на авијацијата на НАТО беше отсранет полковникот Моамер Гадафи.
САД испратија порака до новите власти во која се вели дека одговорноста за слободата и демократијата е во нивни раце.
XS
SM
MD
LG