Достапни линкови

logo-print

Интензивирано бомбардирање врз Хомс


Сириската опозиција соопшти дека владините сили го интензивирале бомбардирањето врз делови на провинцијата Хомс откако Генералното собрание на ОН ја пригфати резолуцијата со која се бара од претседателот Башар ал Асад да ја напушти власта. Денешното бомбардирање се оценува како најжестоко во последните две недели.
XS
SM
MD
LG