Достапни линкови

logo-print

Германскиот претседател Вулф поднесе оставка


Куристијан Вулф

Куристијан Вулф

Герамнскиот Претседател Куристијан Вулф објави дека поднесува оставка. Причината за оставката бил притисокот поради серијата коруптивни скандали.
XS
SM
MD
LG