Достапни линкови

logo-print

Мал авион го нарушил воздушниот простор во кој летал авион со Обама


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Мал авион бил принуден да слета во близина на Лос Ангелес, откако пилотот влегол во истиот воздушен простор со авионот кој го превезувла американскиот претседател Барак Обама. Поради влегувањето во истиот простор, војската испратила борбени авиони да го пресретнат малиот авион и да го принудат да слета. Пилотот се бранел дека случајно влегол во просторот во кој летал авионот со Обама. При претресот на авионот биле пронајдени 18 килограми марихуана.
XS
SM
MD
LG