Достапни линкови

logo-print

Талибанците негираат дека започнале мировни преговори


Авганистанските талибанци ги отфрлија тврдењата на претседателот Хамид Карзаи дека САД и властите од земјата започнале тридневни разговори со исламистичката група за постигнување на мировен договор кој ќе стави крај на десетгодишната војна. Карзаи претходно изјави дека Талибанците се заинтересирани за мировен договор и за разговори со засегнатите страни.
XS
SM
MD
LG