Достапни линкови

logo-print

Иран подготвен да разговара за нуклеарната програма


Нуклеарна централа во Техеран

Нуклеарна централа во Техеран

Иранските власти им соопштија на светските сили дека се подготвени да ги продолжат разговорите за нуклеарната програма на земјата. Шефот на нуклеарните преговори Саед Џалили писмено го доставил предлогот до шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон, која ги претставува САД, Франција, Британија, како и Германија, Русија и Кина во разговорите.
XS
SM
MD
LG