Достапни линкови

logo-print

Пакистанската војска ги отфрли критиките на Хјуман Рајт Воч


Пакистанската војска

Пакистанската војска

Пакистанската војска ги отфрли критиките од Хјуман Рајтс Воч за убиството на еден пакистански новинар и ги оцени како навредливи, пристрасни и контрадикторни. Хјуман Рајтс Воч на 30 јануари упати критика кон судската комисија дека не успеала да ги најде виновниците за убиството на Салем Шахзад.
Пакистанската војска ја поддржа работата на судската комисија и ја обвини организацијата за загрозување на нејзината репутација.
Шахзад исчезна од Исламабад во мај минатата година.
XS
SM
MD
LG