Достапни линкови

logo-print

Кина испраќа свој претставник во Сирија


Кина соопшти дека неделава ќе испрати свој претставник во Сирија на разговори за мирно решавање на конфликтот во таа земја. Заменик министерот за надворешни работи Заи Јун утре и задутре ќе престојува во Дамаск.
XS
SM
MD
LG