Достапни линкови

logo-print

Убиен лидер на Ал Каеда во Јемен


Водечкиот оперативец на Ал Каеда во Јемен бил убиен во семејна расправија, по што дошло до борби во кои загинале најмалку уште 16 луѓе, соопштија јеменските безбедносни служби. До инцидентот дошло во јужниот град Ал Масанех.
XS
SM
MD
LG