Достапни линкови

logo-print

Времето облачно со врнежи од снег


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег, со слаб до умерен интензитет, но повеќе врнежи ќе има во крајните западни и северни делови на земјава.
Ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер претежно од северен правец кој ќе биде повеќе изразен долж Повардарието и во источните делови на земјава, а на места ќе достигнува брзина повисока и од 70 километри на час.
Утринската температура се движи од минус девет до минус седум, а дневната од минус три до околу четири степени.
XS
SM
MD
LG