Достапни линкови

logo-print

Четворица руски војници загинале во Чеченија


Исламистичките бунтовници убиле четворица припадници на руското министерство за внатрешни работи во Чеченија. Руските новински агенции јавија дека престрелката се случила во реон на истокот во близина на границата со Дагестан.
Се уште нема информации дали некој загинал од милитантите.
XS
SM
MD
LG