Достапни линкови

logo-print

Украинските ветерани му завртија грб на претседателот Јанукович


Украинските ветерани на церемонијата за одбележување на 23 годишнината од повлекувањето на советската војска од Авганистан

Украинските ветерани на церемонијата за одбележување на 23 годишнината од повлекувањето на советската војска од Авганистан

Украинските ветерани своето незадоволство од предлогот за намалување на нивните пензии му го искажаа на претседателот Виктор Јанукович. Тие на церемонијата за одбележување на 23 годишнината од повлекувањето на советската војска од Авганистан му свртија грб на Јанукович додека положуваше цвеќе на гробот на загинатите.
XS
SM
MD
LG