Достапни линкови

logo-print

Министерот Попоски во Стразбур


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска престојува во работна посета на Европскиот парламент во Стразбур за време на одржувањето на пленарната седница. Посетата, како што информираа од МНР, е дел од активностите за унапредување на дијалогот со Европскиот парламент, во контекст на усвојувањето на Резолуцијата за напредокот на Македонија за 2011 година предвидена за усвојување на пленарната сесија во март оваа година.
XS
SM
MD
LG