Достапни линкови

logo-print

Почна медицинскиот преглед на Јулија Тимошенко


Тим од меѓународни лекари го почна медицинскиот преглед на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко, која се наоѓа во затвор. Таа се жалеше дека здравјето и се влошува откако во октомври почна да ја издржува седумгодишната затворска казна.
Лекарскиот тим, во кој меѓу другите има тројца Канаѓани и двајца Германци, пристигна вчера во затворот во Харков, околу 500 километри од главниот град Киев.
XS
SM
MD
LG