Достапни линкови

logo-print

Тимошенко одби да го прими медицинскиот тим


Јулија Тимошенко

Јулија Тимошенко

Затворот во кој ја отслужува казната пораншната украинска премиерка Јулија Тимошенко соопшти дека таа одбила да го прими медицинскиот тим, бидејќи во него имало и локални доктори.
Нејзиниот адвокат, Сереј Власенко изјави дека Тимошенко сакала да биде прегледана од меѓународни лекари, без да присуствуваат владини медицински лица. Тимошеко е осудена на 7 години затвор за злоупотреба на функцијата.
XS
SM
MD
LG