Достапни линкови

logo-print

Пакистан привремено му дозволи на НАТО да врши испорака за Авганистан


Силите на НАТО во Авганистан

Силите на НАТО во Авганистан

Пакистанското минситерство за одбрана соопшти дека властите привремено му дозволиле на НАТО да пренесува преку нивната земја залихи со храна за силите во Авганистан.
Американската амбасада во Исламабад минатата недела соопшти дека Алијансата продолжила да врши испорака во Авганистан и покрај затворањето на пакистанската граница за нивните камиони и цистерни со нафта.
XS
SM
MD
LG