Достапни линкови

Министерот Попоски во посета на Европскиот парламент


Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски е во дводневна работна посета на Европскиот парламент за време на одржувањето на пленарната седница во Стразбур. Министерството за надворешни работи соопшти дека посетата е дел од активностите за унапредување на дијалогот со Европскиот парламент, што е од особено значење во однос на усвојувањето на Резолуцијата за напредокот на Македонија за 2011 година на пленарната сесија во март оваа година.
Предвидено е Попоски да има средби со повеќе европратеници.
XS
SM
MD
LG