Достапни линкови

logo-print

Иванов најави средба за координација на државниот врв


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов изјави денеска во Демир Капија дека Македонија има јасна позиција и е конструктуивна во процесот за решавање на прашањето за името. Според него, Грција не приоѓа со ист интензитет и посветеност кон проблемот, кој тие го создале.
Иванов по свеченото закројување винова лоза по повод празникот Св. Трифун најави дека наскоро ќе се одржи средба за координација на државниот врв, иако позициjaта на земјата за името е позната.
XS
SM
MD
LG