Достапни линкови

logo-print

Саркози утре ќе ја објави кандидатурата за претседателските избори


Францускиот претседател Никола Саркози

Францускиот претседател Никола Саркози

Францускиот претседател Никола Саркози би требало утре во едно телевизиско интервју да ја објави својата кандидатура за реизбор на функцијата. Според извори од Елисејската палата, Саркози ќе се натпреварува за неговиот втор мандат на претседателските избори кои ќе се одржат во април.
До првата рунда на изборите остануваат десет недели, а изборните анкети покажуваат дека социјалистот Франсоа Холанд е во предност пред Саркози.
XS
SM
MD
LG