Достапни линкови

logo-print

Медицинскиот тим кој ќе ја прегледува Тимошенко пристигна во затворот


Медицински тим на украински и меѓународни експерти пристигна во затворот Кашанив за да ја прегледа поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко. Украинскиот заменик министер за здравство, Раиса Моисејенко изјави дека тимот најпрвин ќе се зпознае со медицинските наводи на Тимошенко пред да го извршат прегледот. Тимошенко во октомври минатата година беше осудена на 7 години затвор.
XS
SM
MD
LG